1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Shared parental leave – nowe prawo dotyczące urlopu dla świeżo upieczonych rodziców w UK

urlop rodzicielski ukRodzice, którym potomstwo urodzi się po 5 kwietnia 2015 roku, będą mogli kontrolować oraz dzielić się urlopem rodzicielskim według wprowadzonych właśnie nowych zasad. Prawo dotyczy również par adoptujących dzieci. Szacuje się, że z udogodnienia, które pozwoli mamom i tatom na rozporządzanie oraz dzielenie się 50 tygodniami urlopu i 37 tygodniami płacy, skorzysta około 285,000 pracujących par rocznie. Jak działa nowy schemat?

Bedford przyjazne rodzinom z problemami

rodzina bedfordRząd potwierdził, że Bedford Borough Council najlepiej radzi sobie z pomocą rodzinom, które mierzą się z wieloma problemami. Dzięki znakomitemu wypełnianiu programu Troubled Families, nasze miasto otrzyma kolejną transzę funduszy, które przeznaczone zostaną na wsparcie najbardziej tego potrzebujących gospodarstw domowych w Bedford.

Niebezpieczne i agresywne psy – w życie weszło nowe prawo pomocne przy zapobieganiu psim atakom w UK

pies uk 1Bezkompromisowe podstawy prawne zostały wprowadzone w życie z dniem 20 października, aby zapobiegać tysiącom ataków psów, z jakimi UK mierzy się co roku. Po raz pierwszy, zarówno policja, jak i lokalne władze, mogą zażądać od właścicieli czworonogów konkretnych działań przeciwdziałających atakom lub obarczyć ich karą do £20,000, jeśli odpowiednie kroki nie zostaną podjęte.

Rent to Buy – tańsze mieszkanie do wynajęcia a później do kupna

rent to buy peterboroughplBrytyjski minister społeczności i samorządów lokalnych ogłosił wprowadzenie w życie nowego programu, dzięki któremu budowa nowych domów i mieszkań do wynajęcia otrzyma zastrzyk finansowy w wysokości aż 400 milionów funtów. Inicjatywa ma w założeniu wspomóc ciężko pracujące osoby, które najpierw wynajmą nowe lokum po tańszej cenie, aby w czasie odłożyć fundusze na depozyt i finalnie zakupić swoje miejsce zamieszkania. Program nazywa się Rent to Buy.

DZIECKO NA EMIGRACJI

Decyzja o wyjeździe na emigrację lub o pozostaniu na stałe za granicą – to zawsze niełatwy wybór. Rozważamy przy tym różne opcje, plusy i minusy takiego rozstrzygnięcia, wybiegamy w przyszłość, kalkulujemy, przewidujemy. Zazwyczaj wszystkim nam chodzi o jedno – o dobro nas samych, naszych rodzin, bliskich. „Tu/tam będzie nam lepiej” - powtarzamy często. W tym całym zamieszaniu jednak niejednokrotnie cierpią najbardziej dzieci, od których przyjęło się oczekiwać, że jakoś sobie z nową sytuacją poradzą. O ich najczęstszych problemach rozmawiamy z Katarzyną Niemkiewicz – Borowicz.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC