1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 25.7.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Kwarantanna dla podróżujących z UK do Polski

kwarantanna uk koronawirus przyjezdniOd dziś, tj. od środy, 23 czerwca w życie wchodzi przepis o obowiązkowej kwarantannie dla osób, które przybywają do Polski z UK. Tym samym izolacja podróżnych staje się obustronna, gdyż kwarantanna dla przyjeżdżających z naszej ojczyzny na Wyspy również jest w mocy. Co ważne, polski przepis nie dotyczy tych, którzy są w pełni zaszczepieni.

Osoby przekraczające granicę RP, a które rozpoczęły podróż z terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, są zobowiązane do odbycia 10-dniowej kwarantanny. Okres realizacji obowiązku odbycia kwarantanny ulega skróceniu w przypadku uzyskania negatywnego wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 wykonanego po przekroczeniu granicy Polski w okresie nie wcześniejszym niż 7 dni, licząc od momentu jej przekroczenia.

Warto pamiętać, że obowiązek odbycia kwarantanny uznaje się za zrealizowany z chwilą wprowadzenia negatywnego wyniku testu przez medyczne laboratorium diagnostyczne, wykonujące diagnostykę zakażenia wirusem SARS-CoV-2, do systemu teleinformatycznego.

Kwarantanny nie są zobowiązani odbywać podróżni, którym wystawiono zaświadczenie o wykonaniu szczepienia ochronnego przeciwko COVID-19 szczepionką, dopuszczoną do obrotu w Unii Europejskiej.

W swoim komentarzu dotyczącym wprowadzenia owego dodatkowego obostrzenia, minister zdrowia Adam Niedzielski stwierdził, że podjęte decyzje w sprawie kwarantanny dla podróżnych przybywających z Wielkiej Brytanii mają zmniejszyć ryzyko transmisji wariantu Delta koronawirusa z zagrożonego obszaru oraz zadbać o obywateli naszego kraju i ich bezpieczeństwo.

Wielka Brytania dołącza tym samym do listy państw, z których powrót do Polski objęty jest kwarantanną, a na której znajdują się już Indie, Brazylia czy RPA. Spis ma zostać jeszcze poszerzony w ciągu kilku następnych dni.

kwarantanna polska uk koronawirus slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC