1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Nowe rachunki za council tax w drodze do mieszkańców Bedford

council tax nowyW tym tygodniu urząd wyśle nowe rachunki za council tax do domów w Bedford. To działanie jest wynikiem referendum, do którego doszło na początku maja i w którym rezydenci wyrazili swój sprzeciw wobec wprowadzenia 15.84% podwyżki w części podatku od nieruchomości (council tax) płaconej na rzecz służb policyjnych. Wysłanie nowych dokumentów jest konieczne, ponieważ podwyżka została uwzględniona w pierwotnych rachunkach – referendum podważyło jednak jej zasadność i dokumenty trzeba teraz korygować.

Do £3000 od państwa dla tych, którzy chcą kupić dom

konto isa help to buyWśród wszystkich postanowień, ogłoszonych kilka dni temu w brytyjskim budżecie na 2015 rok, jedno wydaje się być szczególnie interesujące: wprowadzenie Help to Buy ISA. Rząd w UK zrobił już bardzo dużo, żeby pomóc zainteresowanym osobom w kupnie pierwszego domu. Od jesieni dołoży nawet do £3000 każdemu, kto zdecyduje się oszczędzać na własne lokum.

Od 1 października wzrasta minimalna stawka godzinowa w UK

nmw ukJuż kilka dni temu informowaliśmy o możliwości znacznej podwyżki minimalnego wynagrodzenia za godzinę pracy w UK. Dzisiaj przypuszczenia stały się faktem. Rząd Wielkiej Brytanii postanowił zwiększyć godzinową płacę dla osób dorosłych, pracowników powyżej 16 roku życia oraz praktykantów. Podwyżka jest największą od 2008 roku.

Najpierw praca, potem zasiłki – w życie weszły restrykcyjne przepisy dla nowoprzybyłych do UK imigrantów z Unii Europejskiej

zasilki ukW myśl nowych przepisów, obowiązujących od poniedziałku (9 marca) w ramach Universal Credit, nowi imigranci, którzy przyjadą do UK z krajów Unii Europejskiej, nie będą mogli pobierać zasiłków, dopóki nie rozpoczną pracy w kraju. To postanowienie jest częścią długoterminowego, rządowego planu ekonomicznego, który ma za zadanie ochronić brytyjski system pomocy socjalnej przed nadużyciami. Ma on sprawić, że do UK będą przybywać osoby, które chcą uczciwie pracować i żyć w Wielkiej Brytanii, zamiast jednostronnie czerpać z hojnego systemu.

Płaca minimalna w UK wzrośnie do £6.70 za godzinę? To całkiem możliwe

stawka podstawowa ukThe Low Pay Commision (LPC), która każdego roku w lutym przedstawia rządowi Wielkiej Brytanii opinię dotyczącą płacy minimalnej, zarekomendowała wzrost stawki od października 2015 roku do £6.70 za godzinę dla pracowników powyżej 21 roku życia. Ta 3-procentowa podwyżka względem obowiązującego, podstawowego wynagrodzenia, byłaby największą od ośmiu lat. O tym, czy decydenci wysłuchają zalecenia, przekonamy się już wkrótce.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC