1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Bedford River Festival 2022

bedford river festival 2018Czekaliśmy, czekaliśmy i wreszcie się doczekaliśmy! W ten weekend odbędzie się jedno z najważniejszych, cyklicznych wydarzeń w naszym mieście. Tegoroczna edycja Bedford River Festival będzie jeszcze większa i jeszcze lepsza niż w zeszłych latach - o tym zapewniają organizatorzy eventu. Zobaczmy, co nas czeka w sobotę i niedzielę.

Czerwony alert dla Bedford

pogoda peterborough bedford 2020Mamy do czynienia z wyjątkową sytuacją. Po raz pierwszy w Wielkiej Brytanii prognozuje się temperaturę w wysokości 40°C. W związku z tym Met Office wystosowało pierwsze w historii, najwyższe ostrzeżenie o wyjątkowych upałach. Czerwony alert będzie obowiązywać w sporej części kraju - nasze miasto zostało nim również objęte.

Boris Johnston ustąpił ze stanowiska

premier 1 boris johnson rezygnacja peterborough polacy polonia ogloszenia stronaPotwierdziły się informacje, które od rana elektryzowały opinię publiczną na Wyspach. Premier Boris Johnson wygłosił przed chwilą oświadczenie, w którym zrezygnował z szefowania Partii Konserwatywnej i wyraził chęć ustąpienia z funkcji premiera. Obowiązki pełnić będzie do momentu wyboru nowego lidera Torysów, któremu następnie królowa powierzy misję uformowania kolejnego rządu.

Królewski jubileusz 2022 w Bedford

bank holiday jubileusz krolowa ukSiedemdziesiąt lat minęło od momentu wstąpienia królowej Elżbiety II na brytyjski tron. Z okazji platynowego jubileuszu na Wyspach odbędzie się huczne świętowanie na cześć królowej. Potrwa ono aż cztery doby, a to ze względu na otrzymany w prezencie dzień wolny czyli dodatkowy Bank Holiday. Oto, jak świętowanie będzie wyglądać w Bedford.

Zderzenie Bugatti z karetką koło Bedford

simon diffey wypadek bedford bugattiW ubiegłą sobotę, 14 maja, na trasie A6 pomiędzy miejscowościami Barton-le-Clay i Clophill, blisko ronda przy Barton Road doszło do tragicznego w skutkach wypadku. W wyniku kolizji sportowego, niebieskiego auta Bugatti oraz pojazdu uprzywilejowanego, śmierć na miejscu poniósł 50-letni kierowca.

Dodatek ₤150 do council tax - jak go otrzymać?

council tax bedford podwyzkaW ramach rządowego planu pomocy, związanego z częściowym pokryciem wzrastających kosztów energii, około 20 milionów gospodarstw domowych w Wielkiej Brytanii, a w tym spora część w naszym mieście i hrabstwie, skorzysta z bezzwrotnej dotacji pieniężnej. Można ją otrzymać już na początku kwietnia - wystarczy tylko spełnić jeden warunek.

Koronawirus w Bedford - raport z 10.05

koronawirus bedfordInformacje związane z epidemią koronawirusa w Bedford, które postanowiliśmy dla Was zebrać w jednym miejscu; właśnie tutaj, na naszej stronie i aktualizować je na bieżąco. Codzienne statystyki potwierdzonych przypadków COVID-19 w naszym mieście, liczba szczepień czy pozostałe dane potwierdzone przez Public Health England oraz wiele innych informacji.

Świąteczne życzenia od naszej redakcji

9swietabedford 2019Z okazji świąt Bożego Narodzenia oraz zbliżającego się Nowego Roku pragniemy złożyć najcieplejsze życzenia użytkownikom naszej strony, wszystkim odwiedzającym ją gościom, przyjaciołom, partnerom biznesowym oraz całej społeczności polskiej w Bedford i okolicach. Oby święta upłynęły Wam w atmosferze miłości, serdeczności i zrozumienia, w zdrowiu i w towarzystwie najbliższych. A Nowy Rok był ciągłą okazją do realizacji swoich marzeń oraz planów, osiągania sukcesów, do uśmiechu i radości.

Przyjęcia do szkół w Bedford

przyjecia do secondary upper school bedford szkolaPrzypominamy rodzicom i opiekunom, których dzieci uczą się obecnie w Year 6 (primary school) oraz Year 8 (middle school) o konieczności złożenia wniosku na następny etap edukacyjny, który rozpocznie się we wrześniu 2022 roku. Aplikacje związane z przeniesieniem dziecka do secondary lub upper school przyjmowane są do 31 października.

Zburzenie kominów w Stewartby

kominy stewartbyNajbardziej charakterystyczny element krajobrazu Stewartby, a jednocześnie potężna część historii miejscowości, zniknie w przyszłą sobotę z powierzchni ziemi - co na własne oczy zobaczyć będą mogły chętne osoby. Mowa oczywiście o kominach byłej cegielni Stewartby Brickworks, które muszą ustąpić miejsca nowej zabudowie deweloperskiej, pomimo posiadania statusu zabytków.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC