1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Tesco zamyka konta klientów

tesco bank uk zamykanie kontJeśli posiadacie swoje konto osobiste w banku Tesco, to musicie przyszykować się na kluczowe zmiany już od listopada tego roku. Ze względu na słabe zainteresowanie produktem, bank postanowił zamknąć wszystkie obecne konta. Szacuje się, że taki ruch bezpośrednio dotknie około 213,000 posiadaczy rachunków w Tesco Bank.

Usługę kont osobistych bank Tesco wprowadził siedem lat temu - jednak już w grudniu 2019 roku zdecydował o nieprzyjmowaniu nowych wniosków.

Po dokonaniu oceny aktywności obecnych kont i ich właścicieli, instytucja bankowa zauważyła, że rachunki nie są zazwyczaj wykorzystywane zgodnie z ich pierwotnym przeznaczeniem. Znaczna cześć klientów - bo aż 88% - traktuje swoje konto w Tesco nie jako główne, ale dodatkowe lub też oszczędnościowe. A to z kolei nie jest pożądane i opłacalne dla banku.

Klienci Tesco Bank staną teraz przed wyborem: mogą przenieść swoje środki do innego banku, przelać je na konto oszczędnościowe w Tesco lub skorzystać z nowego udogodnienia - Clubcard Pay.

Wszystkie konta osobiste Tesco Bank zostaną zamknięte 30 listopada 2021 roku.

Tesco wyśle niedługo wszystkim klientom list z niezbędnymi w tym temacie informacjami.

tesco bank uk zamykanie kont slider

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC