1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Brawa dla Castle Quarter!

castle quarter bedfordTygodnik „The Sunday Times” dostrzegł to, o czym wielu wiedziało już od dawna. W swoim rankingu najlepszych miejsc do życia w UK, uplasował Castle Quarter w Bedford na drugim miejscu na wschodzie kraju. Lokalnym zwycięzcą zostało miasto Chelmsford w Essex, trzecią lokatę zajęła miejscowość Bourn w Cambridgeshire.

Polecane na weekend - wycieczka do Legolandu

Legoland bedford 1Pewnego majowego dnia ubiegłego roku, moja córka przybiegła od koleżanki z jakąś ulotką w ręku i z wypiekami na policzkach. Jednym tchem wyrzuciła z siebie: „Mamo, tato, jedziemy do Legolandu. Anastazja tam była z rodzicami i było tak świetnie, że my musimy tam po prostu pojechać. Błagam was pojedźmy tam, jest tak świetnie, że szok, będę już zawsze grzeczna, proszę…”. Gdyby nie to, że skończyło się jej powietrze w płucach i musiała odsapnąć, pewnie nadal nawijałaby o konieczności pojechania do Legolandu, bo każde dziecko po prostu MUSI tam pojechać.

Jedziemy na safari czyli wycieczka do Woburn Safari Park

safari woburn park peterboroughplWoburn Safari Park odwiedziliśmy całą rodziną po raz pierwszy w 2006 roku. Od tamtej pory regularnie jesteśmy gośćmi tego wspaniałego, pełnego niespodzianek i fantastycznych przygód miejsca. Stworzono je z myślą o miłośnikach dzikiej fauny, dla których zwierzaki w klatkach w zoo są tylko namiastką obcowania z naturą. Bo w Woburn bliżej natury już być nie można.

Polecane na weekend w Bedford – Heritage Open Days

heritage open days bedfordBezpłatny dostęp do historycznych miejsc i zabytków, do których wstęp jest zazwyczaj płatny lub ograniczony dla gości – oto istota odbywających się w ten weekend Heritage Open Days. Wszystko po to, aby mieszkańcy w całym kraju mogli zapoznać się z szeroko pojętym dziedzictwem i skarbami architektury. Jakie miejsca będzie można odwiedzić w Bedford i okolicach?

Z Bedford nad morze - South of Claremont Pier Beach

South of Claremont Pier Beach peterboroughpl 1Lato w pełni (choć momentami deszczowe) i jeśli spędzacie je na miejscu, to zachęcamy Was do odwiedzenia rodzimych, lokalnych plaż. W naszym rankingu najlepszych plaż, przedstawimy Wam te miejsca, które zostały wyróżnione odznaczeniem Blue Flag. Na pierwszy ogień – lub wodę, jak wolicie – idzie South of Claremont Pier Beach (Lowestoft).

WITAMY W ELY

Czy warto pokonać nieco ponad trzydzieści mil i zawitać z wycieczką do Ely? W poniższym artykule przekonujemy Was, że ta miejscowość jest warta odwiedzenia. Wbrew pozorom, Ely to nie tylko katedra, ale również miejsce pełne niespodzianek i atrakcji, przepięknie położone oraz pozostające w pamięci turystów.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC