1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 20.6.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Bank holiday na pogrzeb królowej

bank holiday pogrzeb krolowa elzbieta II peterborough bedford luton olacy poloia strona prtalogloszenaW poniedziałek, 19 września, odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II, która zmarła w ubiegły czwartek w szkockim Balmoral. Ten dzień, który oficjalnie zakończy okres żałoby narodowej, został ogłoszony dniem wolnym od pracy i nauki. Ustanowienie bank holiday to jedna z pierwszych decyzji podjętych przez nowego monarchę Zjednoczonego Królestwa; króla Karola III.

Poniedziałkowy czas wolny to szansa dla mieszkańców wszystkich zakątków Wielkiej Brytanii, firm oraz innych organizacji na pożegnanie i upamiętnienie królowej, która na swoim tronie zasiadała przez okrągłe siedemdziesiąt lat.

Bank holiday 19 września będzie przebiegał tak samo, jak podobne, stałe dni wolne. W dniu pogrzebu Elżbiety II wszystkie szkoły oraz banki pozostaną zamknięte.

Pochówek monarchini będzie miał charakter państwowy. Poprzednio z takimi honorami żegnano również jej ojca, króla Jerzego VI - wtedy jednak nie ustanowiono dnia wolnego dla narodu. Ostatnią ceremonią o charakterze państwowym w UK był pogrzeb premiera Winstona Churchilla.

Przebieg uroczystości pogrzebowych królowej Elżbiety II został szczegółowo zaplanowany w ramach tzw. “Operacji London Bridge”. Chociaż do samej uroczystości pozostało jeszcze kilka dni, podczas których trumna z ciałem monarchini zostanie przetransportowana do stolicy, to już przewiduje się, że będzie to ostatnie pożegnanie bez precedensu w historii.

Przez cztery dni przed pogrzebem, poddani otrzymają szansę na pożegnanie z królową i na oddanie jej hołdu w Westminster Hall w Londynie, gdzie zostanie wystawiona trumna.

Królowa następnie spocznie w kaplicy św. Jerzego na zamku w Windsorze, gdzie pochowane są najważniejsze osoby w jej życiu; rodzice, siostra Małgorzata oraz mąż, książę Filip, który odszedł w ubiegłym roku i który właśnie tam zostanie przeniesiony z sąsiedniego Royal Vault.

bank holiday slider pogrzeb krolowa elzbieta II peterborough bedford luton polacy polonia strona portal ogloszenia

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC