1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 14.6.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

„Bogowie”, najlepszy film 39. Festiwalu Filmowego w Gdyni, wchodzi na ekrany brytyjskich kin

bogowie uk 1Już 24 października na dużym ekranie w wybranych kinach sieci Cineworld, zobaczymy głośny obraz „Bogowie” w reżyserii Łukasza Palkowskiego oraz Tomasza Kota w mistrzowskiej kreacji i roli profesora Zbigniewa Religi. Film niestety nie będzie wyświetlany w Bedford, tylko w okolicznych miastach. A my podpowiadamy, dlaczego warto przebyć kilkadziesiąt kilometrów i wybrać się na seans.

Film "Bogowie" Łukasza Palkowskiego opowiada o początkach kariery słynnego kardiochirurga Zbigniewa Religi (w tej roli Tomasz Kot), który w roku 1985 przeprowadził pierwszy udany zabieg przeszczepienia serca w Polsce.

"Bogowie" portretują wybitnego człowieka, który odważył się zmienić obowiązujące zasady. Wyjmując z ludzkiego ciała serce, Religa przełamał moralne, kulturowe i religijne tabu. Kilka dekad temu transplantacja serca była według powszechnej opinii działaniem wbrew naturze.

Film pokazuje początki dyskusji nad definicją śmierci biologicznej człowieka i granicami kompetencji chirurgów. Wraz z ekipą młodych lekarzy, Zbigniew Religa przeciwstawił się swoim mistrzom. Jego zmagania to nie tylko walka o sprzęt i fundusze, ale przede wszystkim starcie z przestarzałymi sposobami myślenia.

Jest to prawdziwy portret buntownika, który całe życie chciał być pierwszy. Profesor uratował życie tysięcy ludzi, ale nie wszystkie operacje zakończyły się powodzeniem. Religa codziennie podejmował decyzje, które mogły zaważyć o życiu i śmierci pacjentów. “Bogowie” to film o wielkiej ambicji i sile woli, ale także o cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces

Tomasz Kot tak mówi o swojej roli: To jest film o pięknej sprawie i stanowi duże wyzwanie aktorskie. Podczas przygotowań poznałem ludzi uratowanych dzięki działalności Zbigniewa Religi, którzy dalej żyją. Odczuwam olbrzymią odpowiedzialność za tę rolę.

Zdjęcia do nowej produkcji Łukasza Palkowskiego trwały ponad dwa miesiące. Początkowo film kręcony był na Mazurach i na Śląsku, lecz większość zdjęć zrealizowano w warszawskim Szpitalu Wolskim. Ośrodek imitował klinikę kardiochirurgii w Zabrzu, w której 5 listopada 1985 roku dokonano pierwszego udanego przeszczepu serca w Polsce.

Oficjalny zwiastun filmu:

Obraz już teraz może poszczycić się szeregiem nagród. Kilkanaście dni temu, jednogłośną decyzją jury, opowieść o prof. Zbigniewie Relidze otrzymała grand prix Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Złote Lwy, w imieniu twórców i aktorów odebrał reżyser, Łukasz Palkowski oraz producent, Piotr Woźniak-Starak. Tomasz Kot został uhonorowany statuetką i wyróżnieniem za najlepsza pierwszoplanową rolę męską.

„Bogowie” to dobra, prosta i mocna rzemieślnicza robota. Cisza – to najlepsza reakcja na zakończenie projekcji. Czy należy iść do kina? Obowiązkowo – najlepszy polski film tego roku. Macie to jak w banku.
- Piotr Gniewkowski -

Kina w UK, w których od 24 października wyświetlany będzie film “Bogowie”:

Londyn – Cineworld Hammersmith, Cineworld O2, Cineworld Staples Corner, Cineworld Wandsworth, Cineworld Wood Green
Cineworld Aberdeen Union Square
Cineworld Birmingham
Cineworld Bradford
Cineworld Bristol
Cineworld Bolton
Cineworld Edinburgh
Cineworld Glasgow Renfrew Street
Cineworld High Wycombe
Cineworld Luton
Cineworld Milton Keynes
Cineworld Northampton
Cineworld Nottingham
Cineworld Southampton

bogowie uk

 

Komentarze   

+1 #1 darus121 2014-10-17 20:38
A Bedford to co? ciemna dziura? Milton Keynes może? a tu nic....
Cytować

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC