1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 22.9.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Witek Muzyk Ulicy w Bedford

witek muzyk ulicy bedfordMuzyk wśród uliczników i ulicznik wśród muzyków, którego marzeniem jest nie śpiewać coverów w Opolu. Autor „Serca Wolności” - utworu, który dla wielu Polaków na Wyspach jest całą prawdą o życiu na emigracji. Charyzmatyczny, niepokorny i autentyczny. Witold Mikołajczuk czyli Witek Muzyk Ulicy zagra koncert w Bedford już 25 stycznia. A my mamy dla Was bilety na to wydarzenie do wygrania!


Świat usłyszał o Witku, gdy ten, po trzynastu latach mentalnej niewoli i pracy tylko dla pieniędzy, postanawia żyć jak żebrak i budować swój świat na nowo... Zainspirowany uliczną skrzypaczką (Dominika Bienias) wychodzi na miasto z akordeonem i tworzy swoją własną, wyjątkową muzykę, pełną refleksyjnych słów. Opisuje świat z perspektywy zarówno obserwatora, jak i sympatyka ludzi, których umysł jest bezkrytycznie poddany, uformowany i zniewolony przez system religijny, polityczny i ekonomiczny.

W prezentowanej muzyce przeplatają się motywy ludowe i rockowe, ale nie brakuje też wyraźnych akcentów lirycznych. Grając na ulicy, artysta poddał ludzi próbie wrażliwości muzycznej, dzięki której wyłonił 10 melodii cieszących się wśród przechodniów największym uznaniem.

Te 10 utworów znalazło się na albumie "GRAM DLA WAS", który miał premierę 25 listopada 2016.

Posłuchajcie jednego z nich, którego z pewnością nie zabraknie na piątkowym koncercie. Oto „Serce Wolności” czyli piosenka, gdzie Witek kreśli „obraz przeciętnego polskiego imigranta - poniżenie miesza się z dumą, rozczarowaniem i szukaniem winnych”:


Uwaga konkurs!
Mamy dla Was podwójną wejściówkę do zdobycia na piątkowy koncert. Rozlosujemy ją wśród wszystkich, którzy do wtorku, 22 stycznia, napiszą do nas na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. . Zapraszamy do zabawy!

witek muzyk ulicy bedford plakat

witek muzyk ulicy bedford slider

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC