1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 16.4.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Bedford pomaga Szlachetnej Paczce

szlachetna paczka bedfordBoże Narodzenie to czas, kiedy w szczególny sposób myślimy o innych, zwłaszcza tych najbardziej potrzebujących. Bartosz Frąckowiak, właściciel Soprano Kebab House, we współpracy z polskim sklepem Wisła i w ramach "Szlachetnej Paczki" zainicjował akcję pomocy pewnej rodzinie z Buku, w której wziąć udział może każdy z nas.

Kilka słów o osobach, których pomoc dotyczy:

Pani Agnieszka (28 l.) samotnie wychowuje czwórkę dzieci: 8-letnią Olę, 5-letnią Gabrysię, 4-letniego Marcina i kilkumiesięczną Darię.
Los nigdy nie rozpieszczał pani Agnieszki. Wychowywała się w domu dziecka, bez rodziców, rodzeństwa, była sama, zdana tylko na siebie. Poszukując zrozumienia i wsparcia w drugim człowieku, została oszukana dwa razy, a przecież „każdy chce kochać i być kochanym”. Ojcowie dzieci nie chcą utrzymywać z nimi kontaktu, nie interesują się nimi, wybrali inne życie. Rodzina nie może liczyć na niczyją pomoc. Utrzymują się z zasiłków oraz alimentów, które są przyznawane tylko dla Oli i Gabrysi. Pani Agnieszka stara się o alimenty również dla młodszych dzieci. Niestety, sama nie może podjąć pracy z powodu braku wsparcia w opiece nad dziećmi. Rodzina utrzymuje się z zasiłku rodzinnego i alimentów, co łącznie daje kwotę 1900 zł. Po odliczeniu kosztów mieszkania (1100 zł), na jednego członka rodziny przypada 160 zł miesięcznie. Rodzina pani Agnieszki mieszka w 2-pokojowym mieszkaniu z kuchnią i łazienką. Mieszkanie jest małe, ale panuje w nim ład i porządek.
Mimo tylu przykrych sytuacji, które przytrafiły się w życiu Pani Agnieszki, kobieta nie poddaje się. Jest bardzo szczęśliwa i dumna ze swoich dzieci, jak sama o nich mówi: „są całym moim życiem, chcę dać im dom pełen miłości taki, jakiego ja nie miałam". Ola i Gabrysia to grzeczne dziewczynki, które są duszą towarzystwa, lubią być w centrum uwagi, lubią jak się je docenia, rozmawia z nimi. Są bardzo śmiałe, rozmowne i mądre. Marcin jest skryty, wstydliwy, uwielbia bawić się wozami strażackimi i policją. Jeśli usłyszy syrenę, od razu czatuje przy oknie wypatrując swoich bohaterów. Mała Daria jest małym śmieszkiem i głodomorkiem, rośnie jak na drożdżach. Pani Agnieszka świetnie zajmuje się domem i dziećmi, radzi sobie z tyloma przeciwnościami. Od samego progu widać matczyną miłość do dzieci. Pani Agnieszka daje im naprawdę wszystko co ma, jest bardzo dobrą Matką.
Rodzinie najbardziej przyda się odzież, ponieważ nie ma pieniędzy na nowe ubrania. Odkurzacz to kolejna rzecz, która jest rodzinie potrzebna- stary się popsuł i nie ma czym sprzątać w mieszkaniu. Rodzina potrzebuje też środków czystości, ponieważ nie należą do tanich, a bardzo dużo się ich zużywa.

Zbiórka rzeczy nowych i używanych dla rodziny pani Agnieszki potrwa do niedzieli, 6 grudnia – można je przynieść do Soprano Kebab House oraz sklepu Wisła.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC