1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 27.2.2024
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Co dalej z Putnoe Medical Centre?

putnoe medical centre bedfordChoć trudno w to uwierzyć; przyszłość otwartej dla wszystkich mieszkańców Bedford przychodni Putnoe Medical Centre przy Queens Drive, stoi pod znakiem zapytania. Jej kontrakt na świadczenie usług medycznych kończy się wraz z dniem 31 marca 2018 roku a decydenci z NHS Bedfordshire Clinical Commissioning Group wciąż rozważają różne opcje.

Jedną z nich jest co prawda przedłużenie kontraktu, lecz wiele mówi się również o powołaniu innej placówki, prawdopodobnie w innym miejscu, która przyjmowałaby pacjentów w razie nagłych wypadków.

W chwili obecnej Putnoe Medical Centre jest jednym z dwóch miejsc w Bedford, gdzie pomoc przez siedem dni w tygodniu mogą znaleźć mieszkańcy – pacjenci NHS - bez konieczności wcześniejszej rezerwacji. Innym jest ostry dyżur w szpitalu w Bedford, który... odsyła chorych właśnie do Putnoe Medical Centre. W wystosowanym bowiem niedawno oświadczeniu Bedford Hospital, przeczytać można m.in. że szpital jest „szalenie zapracowany” i że do A&E (czyli na ostry dyżur) powinny zgłaszać się osoby jedynie w poważnej czy zagrażającej życiu kondycji. Jako alternatywę dla pozostałych przypadków wskazuje się przychodnię przy Queens Drive.

Jak zatem można rozważać likwidację placówki, której istnienie jest taką ewidentną koniecznością – retorycznie pyta Jacqui Liveston, inicjatorka petycji do władz NHS Bedfordshire Clinical Commissioning Group w sprawie zachowania Putnoe Medical Centre. Jej akcja zyskała już 4,139 podpisów. Swój można złożyć na tej stronie internetowej.

Jej zdanie popiera również radny Partii Pracy, Anthony Forth, który na potwierdzenie przytacza dane przychodni z dnia 22 grudnia ubiegłego roku. Wtedy to w Putnoe Medical Centre pomoc uzyskało prawie 200 pacjentów. Można sobie tylko wyobrazić chaos, który zostałby wywołany, gdyby z taką dodatkową liczbą chorych przyszło się zmierzyć lokalnemu szpitalnemu ostremu dyżurowi.

Murem za Putnoe Walk-In Centre stoi również mayor Dave Hodgson.Ogłoszenia decyzji NHS Bedfordshire Clinical Commissioning Group w sprawie Putnoe Medical Centre można spodziewać się „w każdej chwili”.

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC