1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 22.9.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

Polscy siatkarze zagrają w finale National Cup

ibb polonia kettering 1Polski klub, IBB Polonia zaprasza wszystkich fanów siatkówki do Kettering na finał National Cup. W rozgrywanym 2 kwietnia w National Volleyball Centre pojedynku, polscy siatkarze zmierzą się z Team Northumbria i na pewno przyda im się doping rodaków na trybunach.


W tym sezonie IBB Polonia zagrała już dwa spotkania z Team Northumbria. Pierwszy mecz w Londynie podopieczni Vangelisa Koutouleas’a wygrali 3-0, natomiast wyjazdowa potyczka w Newcastle zakończyła się wygraną gospodarzy 3-2.

- Bilans spotkań w tym sezonie jest na remis. Team Northumbria to wymagający rywal i z pewnością czeka nas wyrównany mecz. Wierzę, że wygrany przez nas. - mówi trener IBB Polonia.

Mecz IBB Polonia z Team Northumbria rozpocznie się o godzinie 16.00, w sobotę 2 kwietnia, w National Volleyball Centre (Thurston Drive, Kettering NN15 6PB).

- Finał Pucharu w Kettering to pierwsza okazja do zdobycia konkretnego trofeum w tym sezonie. Praca, jaką wykonali trenerzy i zawodnicy obu drużyn na pewno przyniesie zamierzony efekt w postaci ciekawego widowiska. - mówi prezes IBB Polonia Bartek Łuszcz. - Wyjeżdżamy poza Londyn - więc bliżej kibiców z innych miast. Dlatego jestem pewien, że na trybunach będzie wielka fiesta. Oprócz wyników sportowych - to jest nasz kolejny cel: pokazywać mieszkańcom Wysp atrakcyjnie opakowaną siatkówkę na wysokim poziomie.

Bilety na finały National Cup można kupić online:(https://volleyballengland.org/shop/catagory/12/tickets) lub przed meczem.

Historia IBB Polonia Londyn sięga 1973 roku – wtedy to Maciek Behnke oraz Henio Paulinski, członkowie polskiego YMCA, powołali klub siatkarski do życia. Początkowo zespół, kierowany przez Bolesława Lesieckiego, występował pod nazwą Polish YMCA i uczestniczył w rozgrywkach Division III. W tym czasie drugi polski klub - Gryf - grał w najwyższej klasie rozgrywek w Anglii (Division I). Współpraca pomiędzy dwoma klubami nawiązała się po tym, jak ówczesny zawodnik klubu Gryf, Andy Mackiewicz, został trenerem Polish YMCA. W 1978 kluby scaliły się, tworząc dwa zespoły: Polonia Gryf, grający w Division I i Polonia II, grający w Division III South East. Po roku klub powrócił do nazwy Polish YMCA. Od sezonu 1982/1983 występuje pod nazwą Polonia. Klub na swoim koncie ma wiele sukcesów, m.in. zwycięstwa w English League w sezonach 1984/85 oraz 1985/86.

Więcej informacji o zespole znajduje się na stronie http://polonia.vc/ oraz w poniższym materiale filmowym, zrealizowanym przez TVP Polonia:Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC