1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 14.5.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 
Transport, przewozy, przeprowadzki

Luton International Carnival 2016

luton carnival 2016Na to wydarzenie w miejskim kalendarzu imprez, mieszkańcy Luton zawsze czekają z niecierpliwością – a goście z Bedford powinni z całą pewnością wziąć w nim udział. Już tylko kilka dni dzieli nas od fantastycznego, jubileuszowego (bo czterdziestego) Luton International Carnival 2016. Czeka nas nie tylko wspaniała zabawa, ale i mocny polski akcent!

Wardown Park w Luton stanie się prawdziwą karnawałową areną w niedzielę, 29 maja. Przede wszystkim dla tradycyjnej parady, w której w tym roku udział weźmie 48 grup, reprezentujących różne kultury oraz społeczności. Bogactwo, finezja i różnorodność prezentowanych kostiumów, platform oraz tańców z pewnością przyprawią nas o zawrót głowy. Atmosfera rodem z karnawału w Rio! Parada zacznie się o godzinie 12.00. Dwa lata temu wyglądała ona tak: http://lutonpl.com/index.php?option=com_content&view=article&id=2773:festival&catid=23:info

Karnawał dostarczy nam jak zwykle wspaniałej rozrywki dla każdego; będą stoiska handlowe, sznasa na spróbowanie karnawałowych smakołyków z różnych zakątków świata, wesołe miasteczko, strefy z energetyczną muzyką, a także miejsce poświęcone zdrowiu i dobremu samopoczuciu.

 

luton carnival 2016 mapa

 

Polska społeczność i wszystko, co w niej najlepsze, zostanie zaprezentowana dzięki organizacyjnemu wysiłkowi Polonia - Polish Community Group w Luton.

- W ramach naszej stuosobowej grupy przygotowujemy dla Was fantazyjne i wielobarwne postacie Smoka Wawelskiego, Syrenki Warszawskiej, Orła Białego oraz Husarzy. Ponadto w ramach pochodu wystąpią dzieci przebrane za smoki i orły oraz osoby w strojach ludowych – wymienia Sebastian Doliński z Polonii PCG. - Chcemy poprzez scenografie, postacie, stroje opowiedzieć o legendach i symbolach reprezentujących wartości, z których polska społeczność może być dumna. Jednocześnie chcielibyśmy zachować luźną, rozrywkową formę pochodu karnawałowego.

Luton International Carnival to kolejna okazja dla Polonii do pokazania innym społecznościom piękna naszej kultury, historii i legend. Oprócz kostiumów, grupa polskich cheerleaderek przy akompaniamencie orkiestry dętej wystąpi przed jury, które oceni tegoroczny wkład Polonii w Luton International Carnival.

W skład Polonia Carnival Group wchodzą:
Polonia Art Team, pod kierownictwem Marty Karpisz
Sanna Cheerleaders z Zaklikowa (Polska), pod kierownictwem Anny Kawalec
Orkiestra Dęta Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli (Polska), pod kierownictwem Mieczysława Parucha

Przyjdźcie dopingować polską grupę i wziąć udział w niezywkłym wydarzeniu na skalę europejską. Przyprowadźcie przyjaciół, rodzinę, znajomych. Weźcie ze sobą coś biało-czerwonego. Pokażmy jak polska społeczność może się bawić i wspierać swój zespół podczas karnawału.

Bardzo liczymy na Waszą obecność na trasie Luton International Carnival i gorący doping. Pokażmy nasze barwy narodowe, dobrą zabawę, znakomite humory i rodzinną atmosferę. Bądźmy razem 29 maja od godziny 12:00 w Wardown Park (z kaczkami).

Po każdym dobrym karnawale powinno być after party. Tak będzie tym razem. Od godziny 19:00 zapraszamy do Restauracji Gospoda, gdzie będą czekać na Was mili ludzie, dobre karnawałowe dźwięki, przyjazna atmosfera i dobra zabawa.

Zapraszamy!

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
Transport, przewozy, przeprowadzki
ABC