1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 2.8.2021
MIEJSCE REKLAMA 
 
 
 
  SHA baner
 

 

 

 

POLECANE

ABONAMET TELEWIZYJNY

ImageOFFICIAL WARNING – THIS PROPERTY IS UNLICENSED
Taki list dostanie każdy nowy lokator w Anglii. Niestety i w Anglii jest obowiazek płacenia za abonament telewizyjny, z ta tylko różnica, że w Anglii jest on bardzo restrykcyjnie przestrzegany. Jesli nie masz telewizora:to nie masz sie czym przejmowac, ale niestety nieprzyjemne listy beda przychodziły (np. cały nastepny rok na  czerwono z trescia, że zostałes wpisany na liste nielegalnych odbiorców i zostaniesz szczegółowosprawdzony) jedyne co ci w tym przypadku pozostaje to potargac niechlubny list i wyrzucic do kosza.

Jesli faktycznie posiadzasz odbiornik telewizyjny i: ogladasz telewizje to MUSISZ zapłacic. Możesz byc pewien, że zostanie to sprawdzone (pod mieszkanie podjeźdza wóz transmisyjny i monitoruje fale odbierane z twojego mieszkania). Jesli jednakdecydujesz sie na omijanie tutejszego prawa i tzw. nielegalny odbiór telewizji zostaniesz ukaranymandatem w wysokosci 1000Ł., używasz go tylko do ogladania DVD to nie musisz płacic abonamentu. Niestety spodziewaj sie wizytacji w domu.

Jak udowodnic, że nie ogladasz programu telewizyjnego ?Nie jest to takie proste, ale nie powinno byc problemów jesli twój telewizor nie jest podłaczony do wejscia antenowego, posiadasz odtrwarzacz DVD. Na pewno już warto już na samym wejsciu "kontrolera" zadeklarowac, do czego służy nam odbiornik telewizyjny. Wysokosc abonamentu telewizyjnego w Anglii. od 1 kwietnia 2006 za kolorowy telewizor należy zapłacic 135,50Ł, a za czarnobiały 44Ł rocznie.UWAGA!!! Jeżeli zapłaciłes abonament, a przeprowadziłes sie w ciagu roku od daty płatnosci to należy to zgłosic i przeniesc abonament na nowe mieszkanie, inaczej bedziesz zmuszony zapłacic jeszcze raz.Najprosciej zrobic to poprzez strone internetowa  www.tvlicensing.co.uk/moving Wiecej informacji na ten temat znajdziesz na stronie  www.tvlicensing.co.uk

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
ABC