1 funt szterling = PLN
Pogoda w Bedford
Bedford
+13°C
Dzisiaj jest: 8.12.2019
 
 
 
MIEJSCE REKLAMA  
 
 
 
  SHA baner
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
CPC 35H UPRAWNIENIA – KURSY I SZKOLENIA CPC 35H TRENING  UK – 7H – 35 GODZIN LICENCJA CPC – GWARANCJA NAJNIŻSZYCH CEN !!!
KURSY I SZKOLENIA NA MASZYNY BUDOWLANE CPCS – CSCS TAKIE JAK- KOPARKI – WYWROTKI - WALCE – WOZKI TELESKOPOWE – LADOWRKI CPCS – IPAF LUBDRIVER  CPC 35H . SZUKASZ PRACY ? PODNIES SWOJE KWALIFIKACJE I ZACZNIJ ZARABIAC WIECEJ !

Zaginięcie Polki z Bedford

karolina lason glPolicja naszego hrabstwa zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu miejsca pobytu naszej rodaczki. Chodzi o 13-letnią Karolinę Lasoń, która wczoraj, tj. 4 listopada, około godziny 17:00 była ostatni raz widziana w swoim domu w Bedford. Obecnie nie wiadomo, co się z nią dzieje – służby apelują więc o zgłaszanie się osób, które posiadają jakiekolwiek informacje o nastolatce.

Koalicja wygrywa na Wyspach

wybory parlamentarne ukPaństwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki wyborów do polskiego parlamentu, które odbyły się w ubiegłą niedzielę. Polacy na Wyspach ochoczo ruszyli do urn, by oddać swój głos – w tym celu w UK zarejestrowało się o 50% osób więcej niż w podobnej sytuacji cztery lata temu. Na kogo głosowano najchętniej?

Głosuj w UK w wyborach do Sejmu i Senatu

wybory parlamentarne ukPolacy mieszkający na Wyspach Brytyjskich będą mogli wziąć udział w głosowaniu w wyborach do Sejmu i Senatu Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędzie się w niedzielę 13 października, w godzinach 7.00-21.00. Obywatele polscy w UK zagłosują wyłącznie osobiście, w utworzonych obwodach, po uprzednim zarejestrowaniu się w spisie wyborców. Zgłoszeń można dokonać do 10 października.

Ostatnia szansa na zapisy komunijne

sakramenty parafia bedfordJeszcze tylko kilka dni pozostało do złożenia deklaracji rodziców/opiekunów dziecka pierwszokomunijnego, która pozwoli mu na przyjęcie sakramentu świętego w przyszłym, 2020 roku w Bedford. W październiku ruszają bowiem przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej w polskiej parafii pw. Najświętszego Serca Jezusa i Św. Kutberta.

„Polityka” Vegi w Bedford

polityka film uk 1Są filmy, które wstrząsają widzami, stając się wydarzeniami daleko wykraczającymi poza świat kina i bezpowrotnie zmieniającymi rzeczywistość… „Polityka” Patryka Vegi z pewnością jest jednym z nich. Chcielibyśmy poinformować, że widzowie w Bedford zobaczą ten kontrowersyjny obraz na ekranie kina Vue na początku września.

Settled status – pomoc od PBIC

pbic settled statusObywatele UE żyjący w Wielkiej Brytanii muszą zaaplikować o settled status czyli o status osoby osiedlonej, jeśli chcą pozostać na Wyspach po tym, jak UK opuści struktury unijne. Organizacja Polish British Integration Centre przychodzi z bezpłatną pomocą przy wypełnianiu powyższego wniosku – skorzystać z niej mogą wszyscy zainteresowani mieszkańcy naszego miasta i okolic.

Przebojowe „Wesele” na festiwalu w Bedford

wesele bedfordCzas na ostatnie polsko-brytyjskie wesele przed zamknięciem granic, gdzie publiczność pod batutą prawdziwej wodzirejki wcieli się w rolę gości weselnych. Tu tradycyjne przyśpiewki, tańce i gry weselne, przeplatają się z anegdotami ze współczesnego życia w UK i refleksjami na temat roli tradycji. To przedstawienie, stworzone przez polską artystkę, po prostu trzeba zobaczyć.

Dzień Dziecka w Russell Park

dzien dziecka bedford 2019Święto wszystkich dzieci będziemy obchodzić w Bedford już w najbliższą niedzielę – Goluch Events zaprasza na doroczny Dzień Dziecka w Russell Park przy Embankment. Zadowoleni powinni być przede wszystkim najmłodsi, aczkolwiek znajdzie się też dużo atrakcji dla pełnoletnich, którzy w głębi serca nadal czują się dziećmi.

Zaginięcie polskiego bramkarza z Luton

kamil biecke glMija dokładnie pół roku odkąd żona byłego bramkarza klubu piłkarskiego Bałtyk Gdynia zgłosiła jego zaginięcie do policji hrabstwa Bedfordshire. Kamil Biecke przeniósł się na Wyspy w 2016 roku. Przed zaginięciem mieszkał przy Thricknells Close w Luton. Obecnie policjanci nie wykluczają, że nasz rodak mógł zostać zabity.

PROMOWANE OGŁOSZENIA:
 
TANIE KURSY UK NA WSZYSTKIE WOZKI WIDLOWE I MASZYNY BUDOWLANE, UPRAWNIENIA UK I SZKOLENIA UK – PROMOCJA OD £150
ABC